Највкусната и најбрза плазма торта

Највкусната и најбрза плазма торта

Ако ви треба рецепт за брза чоколадна торта која сите ја сакаат, а не сакате да поминете премногу време во кујна, тогаш ова е вистинската торта за вас.

Состојки:

  • 120 гр пудинг со вкус на чоколадо
  • 5-8 лажици шеќер
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 750 мл ммлеко + околу 200 мл млеко за бисквити
  • 210 гр бисквити
  • 100 гр чоколадо
  • 100 гр путер
  • 60 гр шлаг + 80 мл млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text