Топла какао напивка со индиски ореви и урми

Топла какао напивка со индиски ореви и урми

Топла какао напивка со индиски ореви и урми. Напивка која ќе ве згрее…

Состојки:

  • 1/2 шолја индиски ореви
  • 2 лажици какао
  • 1 лажица путер од кикирики, лешник или бадем
  • 5 урми или билен засладувач
  • 2 шолји врела вода или билно млеко

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете фина кремаста структура на напивка и загрејте.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text