Солен посен ролат со туна

Солен посен ролат со туна

Солен посен ролат со туна…

Состојки:

  • 1 посен маргарин
  • 100 гр посни крекери
  • 1 конзерва туна
  • 150 гр краставички
  • 2 кисели пиперки
  • 2 кори обланда

Начин на подготовка:

  1. Измиксајте маргарин, додајте туна, потоа сечкани краставички и пиперки. 
  2. Измешајте, па додајте издробени крекери. Соединете го филот. 
  3. Премачкајте преку омекнати кори обланда, па свитајте. Ставете да се излади.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text