Празнични путер колачиња

Празнични путер колачиња

Празниците не можат да се замислат без овие вкусни колачиња. Украсете ги по желба и засладете се за празниците…

Состојки за основна смеса:

  • 400 гр путер
  • 150 гр шеќер во прав
  • 2 жолчки
  • екстракт од ванила
  • 600 гр брашно

Украсувајте по желба.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

https://youtu.be/aT4h34nH-Xc

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text