Најдобриот рецепт за мимоза салата

Најдобриот рецепт за мимоза салата

Најдобриот рецепт за мимоза салата…

Состојки:

  • 200 гр рендана шунка Пекабеско
  • 200 гр рендан кашкавал
  • 3 варени и рендани јајца
  • 100 гр мајонез
  • 3 големи рендани компири
  • 2 чаши кисела павлака Пекабела
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Во поголем сад ставете рендан компир, малку посолете и премачкајте со павлака. Ставете изрендана шунка и премачкајте со мајонез. Изрендајте 2 варени јајца и една белка. Посипете 3/4 кашкавал и преку премачкајте со павлака. На крај посипете со кашкавал и жолчка.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text