Напивка од мед и ѓумбир за силен имунитет

Напивка од мед и ѓумбир за силен имунитет

Напивка од мед и ѓумбир за силен имунитет.

Состојки:

  • 6 лимони
  • 1 чешне лук
  • 2 лажички ѓумбир во прав
  • 1 лажичка мед
  • 1 шолја сок од ананас
  • 1/4 лажичка мелена лута пиперка

Начин на подготовка:

  1. Исцедете 6 лимони и ставете го сокот во блендер. 
  2. Додајте ги сите останати состојки, па добро изблендирајте додека не добиете изедначена течност. 
  3. Содржината ставете ја во стаклено шише, па во фрижидер. 
  4. Пијте ја оваа напивка неколку дена.

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text