Како се прави слатко-кисел сос: Најдобар е со риба или месо

Како се прави слатко-кисел сос: Најдобар е со риба или месо

Вкусен и необичен сос…

Состојки:

  • 1/2 пиперка
  • 1 лута пиперка
  • 3-5 чешниња лук
  • 70 мл вода
  • 1/2 лажичка сол
  • 100 гр шеќер
  • 100 мл оризов оцет
  • 1/2 лажица пченкарен скроб

Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги пиперките од семки и ставете ги во блендер. Додадете цели и исчистени чешниња лук, како и 20 мл вода. Добро изблендирајте и ставете во тенџере. Додадете сол, оризов оцет и шеќер. Гответе додека не почне да врие, а за тоа време измешајте ги пченкарниот скроб и 50 мл вода. Потоа ставете го скробот во сосот и гответе со постојано мешање додека не згусне. Сосот е готов, а од оваа количина состојки ќе добиете 300 гр сос.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text