Јајца со крем од шунка и павлака – брзи и вкусни

Јајца со крем од шунка и павлака – брзи и вкусни

За доручек или ужина…

Состојки:

  • 8 варени јајца
  • 200 гр Пекабеско шунка
  • 2 дл павлака
  • 1 дл мајонез
  • 1 краставица
  • 1 домат

Начин на подготовка:

  1. Сомелете шунка во машина за месо или блендер. Варените јајца исечете ги по должина и извадете ги жолчките.
  2. Жолчките добро изгмечете ги со вилушка и измешајте ги со мелена шунка и павлака.
  3. Наполнете ги јајцата, поклопете ги со краставица исечена на тенки парчиња и украсете ги со мајонез и тенки парчиња домат.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text