Домашна напивка полна со магнезиум

Домашна напивка полна со магнезиум

Направете сами напивка која ќе ви ја врати енергијата.

Состојки:

  • 30 гр семки од тиква
  • 200 мл бадемово млеко
  • 2,5 лажици ленено семе
  • 1 портокал

Начин на подготовка:

  1. Во блендер иситнете ленено семе и тиква, па ставете и исчистен портокал. На крај ставете бадемово млеко и изблендирајте. Оставете да се поврзе неколку секунди.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text