Посна пита со зелка

Посна пита со зелка

Едноставна и брза посна пита со зелка.

Состојки:

  • 1 средна главица кисела зелка
  • 1 пакување готови кори
  • бибер (по ваш вкус)
  • масло за пржење

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text