Фантастичен колач со ореви кој ќе ве освои на првиот залак

Фантастичен колач со ореви кој ќе ве освои на првиот залак

Кремаст колач со ореви кој ќе ве освои на првиот залак.

Состојки:

 • 5 белки
 • прстофат сол
 • 10 лажици шеќер
 • 150 гр ситно сечкани ореви
 • 2 лажици брашно

Состојки за фил:

 • 750 мл млеко
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 10 лажици шеќер
 • 100 гр путер
 • 5 жолчки
 • 80 гр пудинг со вкус на ванила
 • 3 реда рендано чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text