Плазма топчиња со бело чоколадо: Се прават од 4 состојки, а супер се за слави и празници

Плазма топчиња со бело чоколадо: Се прават од 4 состојки, а супер се за слави и празници

Плазма топчиња со бело чоколадо: Се прават од 4 состојки, а супер се за слави и празници.

Состојки:

  • 200 гр мелена плазма
  • 350 гр путер од кикирики
  • 60 гр мед
  • 200 гр бело чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Во сад измешајте ја мелената плазма, додадете путер од кикирики и мед и изгмечете ја масата со раце. Формирајте топчиња и ставете ги во замрзнувач 5 минути. Потоа потопете ги во растопено бело чоколадо и декорирајте по желба.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text