Лажни мафини од 2 состојки: Кремасти и чоколадни

Лажни мафини од 2 состојки: Кремасти и чоколадни

Лажни мафини од 2 состојки. Кремасти и чоколадни…

Состојки:

  • 2 зрели банани
  • 150 гр темно чоколадо
  • кокосови снегулки за декорација (по избор)

Начин на подготовка:

  1. Иситнете ги бананите во блендер или сецко за да добиете густа смеса. Чоколадото растопете го во микробранова печка и додадете го во бананите. Добро измешајте. Ставете ја смесата во калап за мафини и оставете ја во фрижидер половина час. Одозгора украсете со кокос.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text