Брз колач со гриз и џем – стар рецепт

Брз колач со гриз и џем – стар рецепт

Брз колач со гриз и џем – стар рецепт.

Состојки:

  • 3 јајца
  • шолја шеќер
  • 10 гр рум шеќер
  • шолја млеко
  • шолја масло
  • шолја брашно Т400 меко
  • шолја гриз
  • 12 гр прашок за пециво
  • шолја џем од сливи (можете да користите кој било)
  • шеќер во прав за посипување

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Емилина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text