Солени топчиња со компир и варени јајца: Толку едноставни што веднаш ќе направите дупла мера

Солени топчиња со компир и варени јајца: Толку едноставни што веднаш ќе направите дупла мера

Солени топчиња со компир и варени јајца.

Состојки:

  • 3 варени компири
  • 4 варени јајца
  • 1 конзерва туна
  • 50 гр тврдо сирење
  • 1 китка копар
  • 2 лажици соја сос
  • 4 лажици печен сусам

Начин на подготовка:

  1. Во сад измешајте изрендан варен компир, рендани варени јајца, исцедена туна, сечкан копар, рендано сирење. Измешајте сè добро, потоа додадете соја сос и повторно измешајте. Извадете од смесата со лажица и формирајте топчиња. Секое топче извалкајте го во печен сусам.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text