Падобранци со кокос: Еден од најубавите славски колачи

Падобранци со кокос: Еден од најубавите славски колачи

Падобранци со кокос. Еден од најубавите славски колачи.

Состојки:

  • 5 белки
  • 300 гр шеќер во прав
  • 250 гр кокосово брашно

Состојки за фил:

  • 5 жолчки
  • 5 лажици кристал шеќер
  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 160 гр путер/маргарин

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Емилина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text