Едноставна супа од брокула – минимум калории, максимум здравје

Едноставна супа од брокула – минимум калории, максимум здравје

Едноставна супа од брокула – минимум калории, максимум здравје.

Состојки:

 • 1 главица кромид
 • малку масло
 • 1 морков
 • 350 грама компири
 • 2 помали брокули
 • 1,5 л вода
 • сол и бибер

Начин на подготовка:

 1. На малку масло продинстајте го кромидот. Додадете рендани моркови и компири исечкани на коцки. Потоа додадете ја измиената и исечкана брокула. Посолете, додадете бибер и налијте вода. Оставете да се готви околу 20 минути. Сè сомелете со миксер.

   

 2. Со оваа супа пропржете 2 кришки леб на маслиново масло, така што ќе ги исечете на коцки, посолете и додадете лук.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text