Природен рецепт за силен имунитет: Помага и при слабеење

Природен рецепт за силен имунитет: Помага и при слабеење

Природен рецепт за силен имунитет: Помага и при слабеење.

Состојки (за едно лице за 3 дена):

  • половина лимон
  • 3 лажици мед
  • 1 лажичка куркума
  • половина лажичка цимет
  • половина лажичка рендан ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки и чувајте во фрижидер. Измешајте 1 лажичка од оваа смеса во чаша вода или чај (може и со млеко или јогурт).

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

https://youtu.be/3mYvOrG95ZY

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text