Млечен колач за 15 минути, неверојатно кремаст и вкусен

Млечен колач за 15 минути, неверојатно кремаст и вкусен

Млечен колач за 15 минути, неверојатно кремаст и вкусен.

Состојки:

  • 1 литар млеко
  • 5 лажици шеќер
  • 6 лажици брашно
  • 1 лажица пченкарен скроб
  • 100 гр бело чоколадо
  • 3 лажици какао
  • 200 гр пишкоти
  • 1 лажичка инстант кафе
  • малку рум

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text