Топчиња со урми и бадеми за 5 минути: Веднаш направете дупла мера

Топчиња со урми и бадеми за 5 минути: Веднаш направете дупла мера

Топчиња со урми и бадеми за 5 минути: Веднаш направете дупла мера.

Состојки:

  • 200 гр бадеми (натопете ги во вода преку ноќ)
  • 6 големи урми или 10 мали

Начин на подготовка:

  1. Бадемите излупете ги, откако ќе ги процедите, па заедно солемете во блендер со урмите. Формирајте топчиња. По желба украсете со чоколадо.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text