Брз рецепт за вкусна излеана пита од компир и зелка

Брз рецепт за вкусна излеана пита од компир и зелка

Брз рецепт за вкусна пита од компир и зелка.

Состојки:

  • 1/2 главица зелка
  • 1 компир
  • 2 јајца
  • сол
  • бибер
  • 1 лажичка путер

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте зелка и компир, измешајте па во таа смеса додајте јајца, сол и бибер. Убаво соединете. Во тава загрејте путер, па излејте ја смесата. Убаво израмнете и пржете од двете страни додека не порумени.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text