Шпански чизкејк од 4 состојки

Шпански чизкејк од 4 состојки

Ако сакате чизкејк, ова е вистинскиот рецепт за вас!

Состојки:

  • 6 јајца
  • 6 лажици шеќер
  • 300 гр крем сирење
  • 400 мл слатка павлака

Начин на подготовка:

  1. Јајцата и шеќерот се матат пенесто, па се додава крем сирењето и се соединува со миксер. Потоа додајте ја слатката павлака и убаво измешајте. Ставете во калап обложен со хартија за печење. Се пече на 200°C околу 25 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text