Совршен рецепт за брз доручек!

Совршен рецепт за брз доручек!

Кој ќе проба, веднаш бара рецепт.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 250 мл јогурт
  • 1 лажичка сол
  • 400 гр брашно
  • 1 прашок за пециво

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Мој кутак“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text