Топчиња од сирење полнети со маслинки

Топчиња од сирење полнети со маслинки

За помалку од половина час направете вкусно предјадење.

Состојки:

  • 180 гр фета сирење
  • 180 гр крем сирење
  • 1 конзерва маслинки
  • 1 китка копар
  • 50 гр сусам
  • 1-2 чешниња лук

Начин на подготовка:

  1. Издробеното фета сирење измешајте го со крем сирењето и мелениот лук. Зачинете со сол и бибер, па земете малку од смесата, ставете една маслинка и обликувајте топчиња. Извалкајте ги во сечкан копар или пропржен сусам.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text