Подгответе риба на кромид: Тајната е во маринадата

Подгответе риба на кромид: Тајната е во маринадата

Подгответе вкусна риба на кромид.

Состојки:

  • 3 риби по желба
  • 1/2 лажичка сол
  • 1/2 лажичка лук во прав
  • 1 лажичка италијански зачин
  • 1/2 лажичка бибер
  • 1 лажичка димена пиперка
  • 30 мл масло
  • 2-3 главици кромид

Начин на подготовка:

  1. Исечете ја рибата на парчиња. Наредете во огноотпорен сад, зачинете и прелијте со масло. Добро втријте ги зачините и маслото во секоја риба, па покријте со проѕирна фолија и оставете да се маринира половина час. Потоа кромидот исечкајте го на ребра, па наредете ги во тепсија. Одозгора ставете ја рибата, покријте ја со хартија за печење која малку сте ја навлажниле и печете на 190°C околу 30-35 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text