Чоко оранж посен колач: Готов е за миг, а нема помек и повкусен

Чоко оранж посен колач: Готов е за миг, а нема помек и повкусен

Рецепт за неодолив посен колач.

Состојки:

 • 150 гр шеќер во прав
 • 100 гр кокос
 • 100 мл масло
 • прашок за пециво
 • 2 ванилин шеќер
 • 450 мл сок од портокал
 • 300 гр брашно
 • 3 лажици какао
 • 3 лажици ситен шеќер
 • 40 гр рендано чоколадо
 • кора од портокал

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text