Здрав колач со јаболка: Нема брашно и масло, а има малку калории

Здрав колач со јаболка: Нема брашно и масло, а има малку калории

Пробајте рецепт за здрав колач со јаболка со малку калории.

Состојки:

  • 150 гр свежо сирење
  • 2 јајца
  • 2 лажици чиа семе
  • 1 јаболко
  • засладувач по избор

Начин на подготовка:

  1. Во сецко ставете сирење, шеќер или мед доколку јаболкото не е слатко и јајцата. Изматете да добиете компактна смеса. Потоа смесата префрлете ја во сад и додајте чиа семе и рендано јаболко. Добро измешајте. Префрлете ја смесата во тесен силиконски калап. Печете на 180°C 35-40 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text