Полнети солени рафаело топчиња: За смесата ви се потребни само 4 состојки

Полнети солени рафаело топчиња: За смесата ви се потребни само 4 состојки

Испробајте рецепт за солени рафаело топчиња.

Состојки:

  • 3 варени јајца
  • 70 гр кашкавал
  • 2 виршли
  • 1-2 чешниња лук
  • 1 лажица мајонез
  • 50 гр кокосови снегулки

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте варени јајца, кашкавал и лук. Додадете мајонез и измешајте. Виршлите исечете ги на парчиња со дебелина од 1,5 см. Од смесата формирајте топчиња и во секоја ставвете парче виршла. Извалкајте ги во кокос. Оставете ги малку во фрижидер да се стегнат пред да ги послужите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text