Посна паштета од сардини: Се прави за миг

Посна паштета од сардини: Се прави за миг

Направете сами домашна посна паштета.

Состојки:

  • 2 конзерви сардини
  • 1 конзерва туна
  • 100 гр посен мајонез
  • 1 лажичка сенф
  • 1 лажичка сок од лимон

Начин на подготовка:

  1. Исцедете ги сардините од маслото, извадете ги коските. Исто така, исцедете ја туната и исецкајте ја на парчиња. Додадете мајонез, сенф и сок од лимон и матете додека не добиете кремаста смеса. Ставете во сад, декорирајте по желба и послужете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text