Овој рецепт ќе ве изненади: Лисната погача со сирење

Овој рецепт ќе ве изненади: Лисната погача со сирење

Магија во тепсија…

Состојки за тесто:

 • 200 мл млако млеко
 • 200 мл млака вода
 • 1 лажица сув квасец 10 гр
 • 1 лажичка шеќер
 • 600 гр брашно
 • 1 лажичка сол
 • 1 лажица масло
 • 400 гр сирење

Состојки за премачкување:

 • 10 гр путер
 • 100 мл масло
 • 1 јајце

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Мој кутак“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text