Вкусно јадење со пилешко – брза подготовка

Вкусно јадење со пилешко – брза подготовка

Вкусно јадење со пилешко – брза подготовка.

Состојки:

 • 2 парчиња пилешко филе, исечкано на коцки
 • 2 јајца
 • 100 мл павлака за готвење
 • оригано
 • кари
 • бибер
 • сол
 • 1-2 компири
 • магдонос
 • маслиново масло

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте го месото на коцки, посолете и наредете во огноотпорна тепсија.
 2. Разматете јајца и павлака за готвење, па додајте зачини. Прелијте преку месото, па ставете и малку маслиново масло. Потоа наредете компири на кругови и исечкан магдонос, па запечете на 200 степени околу 20 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text