Вкусна посна пица

Вкусна посна пица

Подгответе вкусна посна пица…

Состојки:

  • 200 гр пченка
  • малку кромид
  • конзерва туна
  • посен кашкавал
  • маслинки
  • сол и бибер
  • две подлоги за пица
  • кечап

Начин на подготовка:

  1. Основата за пица премачкајте ја со кечап, па додадете пченка (може и замрзната), парчиња туна, крупно исечкан кромид, сол, па изрендајте кашкавал и одозгора ставете маслинки. Се пече во рерна на 200 степени.

Добар апетит!

singlepost_text