Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици…

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици…

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици…

Состојки:

  • 250 мл млеко
  • 250 мл вода
  • 1 кг брашно
  • 1 кесичка сув квасец
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 200 мл масло

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

singlepost_text