Најдобриот рецепт за зелка салата

Најдобриот рецепт за зелка салата

Најдобриот рецепт за зелка салата.

Состојки:

  • 400 гр зелка
  • копар
  • магдонос
  • 4-5 лажици маслиново масло
  • 1 чешне лук
  • 1 лажица оцет
  • 1 лажичка мед

Начин на подготовка:

  1. Исечете ја или изрендајте ја зелката, па посолете и побиберете и измешајте. Во блендер исечкајте ги магдоносот, копарот, лукот, медот, маслиновото масло и оцетот. Треба да добиете глатка смеса. Прелијте ја зелката и убаво измешајте.

singlepost_text