Сочна пита од јаболка со готови кори: Посен десерт за миг

Сочна пита од јаболка со готови кори: Посен десерт за миг

Рецепт за посна пита од јаболка со готови кори.

Состојки:

  • 1 кг јаболка
  • 4-6 лажици шеќер
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 3 лажици гриз
  • 1 лажичка цимет
  • 500 гр кори за пита
  • 70 мл масло
  • 70 мл вода

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

singlepost_text