Посни прженици за доручек: Еве како да ги замените јајцата и млекото

Посни прженици за доручек: Еве како да ги замените јајцата и млекото

За време на пост не мора да се откажете од омилената храна, а еве како да направите посни прженици.

Состојки:

  • 50 гр брашно
  • 5-6 лажици сенф
  • околу 60 мл вода
  • леб

Начин на подготовка:

  1. Се мешаат сенфот и брашното, па постепено се додава вода. Додавајте вода додека не добиете смеса која не е густа. Во добиената смеса извалкајте го лебот, па пропржете го на добро загреано масло.

Добар апетит!

singlepost_text