Еве како говедското месо да биде меко: При динстањето се создава вкусен сос, месото само се распаѓа

Еве како говедското месо да биде меко: При динстањето се создава вкусен сос, месото само се распаѓа

Пробајте говедско по оригинален рецепт и месото ќе биде неверојатно меко и вкусно.

Состојки:

  • 1 кг говедско месо
  • 3-4 главици кромид
  • 100 гр путер
  • 70 мл вода
  • 1 лажичка мелена пиперка
  • 3 чешниња лук
  • сол по вкус
  • 2 лажички оцет
  • 1 лажичка шеќер

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги коцките месо на ненамастена тава и покријте ги со прстени од кромид. Одозгора ставете коцки путер и налејте вода. Покријте и динстајте на тивок оган еден час. Потоа додадете зачини, оцет и сечкан лук. Покријте повторно и динстајте додека месото не омекне. Послужете топло. Украсете со магдонос по желба.

singlepost_text