Солена торта со обланда: Само нафилувајте и наредете – брзо и лесно

Солена торта со обланда: Само нафилувајте и наредете – брзо и лесно

Солена торта со обланда. Само нафилувајте и наредете – брзо и лесно.

Состојки:

  • 1 пакување обланди
  • 400 гр шунка Пекабеско, исечкана на листови
  • 400 гр кашкавал на листови
  • павлака
  • печн сусам

Начин на подготовка:

  1. Наполитанките премачкајте ги со павлака, па наредете ги листовите шунка и листовите кашкавал. Повторете додека не се потроши материјалот. На крајот целата солена торта премачкајте ја со кисела павлака и посипете со препечен сусам. Тоа ќе и даде на тортата посебен вкус. Ставете во фрижидер пред да ја послужите за да се стегне.

Добар апетит!

singlepost_text