Брзи уштипци на турски начин – не впиваат масло

Брзи уштипци на турски начин – не впиваат масло

Подготовката е едноставна и лесна…

Состојки:

  • 2 јајца
  • 300 мл јогурт
  • 1 лажичка сол
  • 550 гр брашно тип 500
  • 12 гр прашок за пециво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Мој кутак“:

singlepost_text