Пита од компири без кори: Вкусна вечера за целото семејство

Пита од компири без кори: Вкусна вечера за целото семејство

Пита од компири без кори. Вкусна вечера за целото семејство.

Состојки:

 • 1300 гр компири
 • 2 јајца
 • 2 лажички сол
 • 1 чаша брашно
 • 1 чаша пченкарно брашно
 • 1 кесичка (10 гр) прашок за пециво
 • малку бибер
 • 5 лажици масло
 • 2 лажици кисела павлака

Состојки за сос:

 • 2 рендани кисели краставички
 • малку павлака
 • копар

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text