Пита со сирење, шунка и тиквици – совршен спој

Пита со сирење, шунка и тиквици – совршен спој

Пита со сирење, шунка и тиквици – совршен спој…

Состојки:

  • 500-600 гр тиквици
  • 5 јајца
  • 200 мл јогурт
  • 7-8 лажици масло
  • 1 лажичка сол
  • 250 гр брашно
  • 5 гр прашок за печиво
  • 150 гр шунка
  • 150 гр трапист сирење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text