Брз и економичен ручек: Пиперки полнети со сирење

Брз и економичен ручек: Пиперки полнети со сирење

Брз и економичен ручек: Пиперки полнети со сирење!

Состојки:

  • неколку свежи пиперки
  • неколку чешниња лук
  • малку масло
  • 3 јајца
  • 250 гр сирење
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Намастете тепсија, пресечете пиперки, па внатре додајте лук. Малку запечете ги во рерна. Потоа соединете сирење со јајца и посолете по вкус. Ставете во пиперките и вратете во рерна да се запечат.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text