Од само 2 состојки направете совршен десерт

Од само 2 состојки направете совршен десерт

За вкусен десерт потребни ви се само две состојки – супер брз рецепт за торта.

Состојки:

  • 6 кесички шлаг
  • 300 гр мелени бисквити

Начин на подготовка:

  1. Разматете 5 кесички шлаг, а потоа додајте мелени бисквити. Измешајте ја добиената смеса, а потоа обликувајте на тацна. Разматете ја останатата кесичка шлаг, па украсете преку готовата торта.
  2. Пред послужување изладете во фрижидер, па уживајте во десертот кој се топи во уста!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text