Нов начин да направите вечера за целото семејство

Нов начин да направите вечера за целото семејство

Брза и вкусна вечера…

Состојки:

  • 8 парчиња леб
  • 200 гр гауда
  • 100 гр шунка
  • 2 јајца
  • 200 мл неутрална павлака
  • оргиано
  • лук
  • 2 лажици путер

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:

https://youtu.be/hbaxvrgtwlE

singlepost_text