Вкусен ролат од багет: Сите се воодушевени од овој едноставен рецепт

Вкусен ролат од багет: Сите се воодушевени од овој едноставен рецепт

За 10 минути направете вкусен оброк.

Состојки:

  • 1 багет
  • 100 гр шунка
  • 1/2 краставица
  • 1/2 пиперка
  • 100 гр тврдо сирење
  • 150 гр крем сирење

Начин на подготовка:

  1. Исечете го багетот на половина, а потоа издлабете ја средината. Во сад измешајте ги сечканата шунка, краставицата, пиперката, сирењето и крем сирењето. Сè убаво измешајте, па наполнете го багетот. Завиткајте во проѕирна фолија и оставете во фрижидер неколку часа, па исечете и послужете.

Добар апетит!

singlepost_text