Смути од банана за здрав почеток на денот

Смути од банана за здрав почеток на денот

Смути од банана за здрав почеток на денот.

За овој микс кој ви го препорачуваме за здрав почеток на денот, потребна е една поголема банана, бадемово или соино млеко, овес, јаворов сируп, лажичка цимет и лажица путер од кикирики.

Она што е важно да се нагласи, ова смути е веганска напивка која пружа енергија.

Начинот на подготовка е многу едноставен – сите состојки ставете ги во блендер и измиксајте.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

 

singlepost_text