Исчистете го црниот дроб со оваа напивка

Исчистете го црниот дроб со оваа напивка

Исчистете го црниот дроб со оваа напивка.

Со оваа напивка се елиминираат отровите во организмот и се врши целосна детоксикација.

За овој рецепт за целосно чистење на црниот дроб, па и целиот организам, од големо значење е сувото грозје кое ќе го користите да биде органско.

Зрната не треба да бидат ни премногу меки, ни премногу тврди.

Во сад натопете суво грозје со топла вода и оставете да отстои околу 10 минути. Потоа под млаз вода измијте го сувото грозје.

Потоа, грозјето потопете го во вода на собна температура. Оставете го да отстои 24 часа, а потоа консумирајте го сокот и сувото грозје секое утро.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

 

singlepost_text