Одличен трик со кој ќе го исчистите вашиот тепих во еден потег, без поместување

Одличен трик со кој ќе го исчистите вашиот тепих во еден потег, без поместување

Одличен трик со кој ќе го исчистите вашиот тепих во еден потег, без поместување.

Чистењето теписи може да биде многу заморно, бидејќи е потребно да ги изнесете надвор, да ги исперите, да чекате да се исушат, а притоа користите многу хемикалии.

Тука ќе ви покажеме многу корисен начин на кој можете успешно и лесно да ги исчистите вашите теписи. Со помош на овој трик, вашиот тепих ќе изгледа како да е нов.

Потребно е прво да го исчистите тепихот со смукалка, а потоа на памучна крпа нанесете оцет, па добро избришете го тепихот. Земете друга крпа, малку навлжнете ја и на неа нанесете сода бикарбона, па и со неа пребришете го тепихот.

Оставете го така да стои 20 минути, а потоа повторно поминете со смукалка. Веднаш ќе забележите подобрување бидејќи содата и оцетот се многу ефикасни.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text