Свечена славска салата: Од 5 состојки направете совшена салата

Свечена славска салата: Од 5 состојки направете совшена салата

Свечена славска салата: Од 5 состојки направете совшена салата.

Состојки:

  • 2 конзерви туна
  • 1 шолја ориз
  • 2 варени јајца
  • 1 чаша пченка
  • праз за украсување

Начин на подготовка:

  1. Сварете го оризот, како и јајцата и пченката. Исцедете ја туната. Со помош на обрач што се вади или во проѕирен сад наредете ориз (зачинет по желба), туна, ориз, пченка и рендани варени јајца. Украсете со сечкан праз.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text