Рафаело топчиња – најубавите ситни колачиња

Рафаело топчиња – најубавите ситни колачиња

Рафаело топчиња – најубавите ситни колачиња…

Состојки:

  • 350 гр млеко во прав
  • 200 гр шеќер
  • 150 гр кокосово брашно
  • 150 гр путер
  • 80 гр лешници
  • 1,5 – 2 дл вода

Начин на подготовка:

  1. Шеќерот згответ го со вода. Тргнете го од оган и постепено измешајте ги млекото во прав и путерот. Кога смесата ќе се олади, направете топчиња, во секое топче ставете по еден лешник и валкајте ги во кокос.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text